Top 5 hirdetéstípus webáruházaknak

hirdetéstípusok webáruházaknak

Az e-kereskedők folyamatosan keresik a lehetőségeket arra, hogy webáruházukat még népszerűbbé tegyék, és még több terméket adjanak el. Ennek ellenére mégis sokszor a prioritási lista hátuljára kerül a marketing, hiszen a mindennapos operációs feladatok elveszik a fókuszt a cég növekedéséről, és a folyamatok optimalizálásáról. 

Ám fontos szem előtt tartanunk, hogy PPC hirdetések nélkül a mai világban egyre nehezebb érvényesülnie a webáruházaknak, mivel a legfontosabb konkurensek is túlnyomó részben itt érik el a célközönségüket. Amennyiben nem szállunk velük versenybe hirdetések terén, megengedjük nekik, hogy ők fölözzék le a hirdetésekből bejövő forgalom krémjét.

Ugye ezt Te sem szeretnéd?

Ebben a cikkben 5 olyan hirdetéstípust mutatunk be, amik kifejezetten jól működnek webáruházaknál. Érdemes Neked is kipróbálnod ezeket, ha eddig még csak kísérleteztél a PPC-vel, vagy ha még csak most fogsz elsőnek a hirdetések mezejére merészkedni.

1. Google Shopping hirdetés

Google Shopping hirdetés

Ahogy a képen láthatod, a Google Shopping az a hirdetési típus, ami a találati oldal legtetején jelenik meg a termék kép, a termék név, és az ár részleteivel. A Google Shopping hirdetés kiváló megoldás webáruházak számára, hiszen az érdeklődők azonnal láthatják a termék legfontosabb adatait, így aki rákattint a hirdetésedre, már biztosan magas vásárlási szándékkal rendelkezik.

Ebben az esetben is a kattintások után kell fizetned, mint a Search kampányoknál, viszont a létrehozásához szükséged lesz olyan specifikus fiókokra és dokumentumokra, amik elengedhetetlenek ehhez a típushoz. Ilyen például a Merchant Center regisztráció, és a Google Shopping feed, ami a Google előírásai szerint tartalmazza a termék adatokat, hogy meg az tudja jeleníteni a termékeidet, és értelmezni tudja, hogy pontosan mik is azok.

A Shopping hirdetéseken belül is megkülönböztethetünk két típust, az egyik a Smart Shopping, a másik pedig a Manuális Shopping hirdetés. Az elsőnél a Google a mesterséges intelligenciára hagyatkozik, és gyorsan létrehozza a hirdetéseidet, majd magától optimalizálja is azokat. Viszont ennek megvannak a maga korlátai, mivel meglehetősen kevés beállítási lehetőséget biztosít a hirdető számára. 

Ezzel szemben a manuális shopping kampánynál mindent a hirdetőnek kell elvégeznie, így ha nem vagy gyakorlott hirdetések terén, akkor érdemes egy szakértőhöz fordulnod. Cserében a manuális kampány felépítését, optimalizálását, és beállításait is a saját szád íze szerint végezheted, ami sok e-kereskedő számára kritikus szempont lehet. Amennyiben magadnak szeretnéd beállítani a manuális kampányokat, olvasd el a Shoprenter részletes útmutatóját.

2. Google Display hirdetés

Google Display hirdetés

A Google Display egy olyan képes hirdetés, ami a Google hivatalos partner oldalain  (Display Network) jelenik meg világszerte, a beállításaink függvényében. Ezen a partner hálózaton több, mint 2.000.000 weboldal található, és az internet óriás állítása szerint ezekkel a weboldalakkal a világ összes internetezőjének a 90%-át el lehet érni.

A Display kampányok nagyon jól funkcionálnak remarketing céllal, amikor azokat a termékeket mutatjuk meg újra az érdeklődő számára, amit egyszer már megtekintettek a webáruházunkban, de nem vásárolták meg azokat. Természetesen akár hideg célközönségre is lehet alkalmazni, de tudni kell, hogy ezeknek a képes hirdetéseknek alacsonyabb a konverziós aránya, mint más típusú Google hirdetéseknek. Viszont mellette szól az az érv, hogy bár közvetlenül vásárlás gyakran nem érkezik belőle, a megjelent képek mégis hozzájárulnak ahhoz, hogy napokkal később beérjen a vásárlás gondolata a vásárló fejében.

3. YouTube hirdetés

A YouTube hirdetéseket is a Google Ads felületén lehet kezelni, így külön fiók regisztráció nem szükséges hozzá. Viszont amire értelemszerűen szükséged lesz, az egy hatásos marketing videó, ami kattintásra készteti a nézőket. Ennek a hirdetés típusnak a nagy előnye, hogy nagyon olcsón szerezhetsz vele nézőket, hiszen általában pár forintba kerül egy-egy videómegtekintés. 

Sok e-kereskedő a “hagyományosabb” hirdetési típusokra esküszik, mint például a Google Search vagy a Google Shopping. Viszont mivel a YouTube a világon a második legnépszerűbb keresőmotor, és a második legnagyobb közösségi média oldal, ahol naponta a 18 felettiek átlagosan napi 41,9 percet töltenek el, nem ajánljuk, hogy elvesd a videós hirdetések ötletét.

A videós hirdetések kiválóak arra, hogy bemutasd a céged, vagy termékeid hideg közönségnek, vagy azoknak akik már ismernek Téged, és visszacsábítanád őket webáruházad berkeibe.

4. Dinamikus Facebook/Instagram hirdetés

Facebook dinamikus hirdetés

A Facebook dinamikus hirdetésekkel manuális munka nélkül hozhatsz létre testre szabott hirdetéseket. Használatával megmutathatod az embereknek azokat a termékeket, amik a Facebook algoritmusa szerint a leginkább érdekelné őket, függetlenül attól, hogy jártak-e már webáruházadban, vagy sem. Természetesen akár az Instagram platformján is megjelenítheted kampányaidat, amire szintén az Ads Manager ad számodra lehetőséget.

A Google Shopping hirdetéshez hasonlóan a Facebook dinamikus hirdetéshez is szükséged lesz egy termék feed-re, ami a kék közösségi óriás elvárásai szerint tünteti fel a termék adatokat. 

Alkalmazhatod remarketing célból is, de akár hideg célközönséget is becserkészhetsz vele annak érdekében, hogy új, potenciális vevőket terelj webáruházadba. Ha szeretnéd ezt azonnal beállítani saját webáruházadnál, nézd meg ezt az útmutatót.

5. Carousel hirdetések

A carousel, azaz galéria hirdetések kiválóak arra, hogy képek, videó és szöveg ötvözetével mutasd be termékeid a nagyközönségnek. Ne tévesszen meg a látszat! Bár a carousel hirdetés ugyanúgy lapozható, mint a dinamikus termékhirdetés, az első típus létrehozásához nem szükséges termék feed. Itt bátran használhatod bármelyik általad választott termék képedet vagy videódat.

Ideális választás lehet új termék bevezetésénél, vagy egy specifikus termékkategória népszerűsítésénél. Webáruházaknak tökéletes választás, hiszen egy hirdetésen belül akár 10 kreatívot is elhelyezhetsz egyedi linkkel, ráadásul még az Instagram feed-ben is meg tud jelenni carousel kampányod.

Elkészítéséhez nincs másra szükséged, mint egy kitűnő stratégiára, profi termék képekre, gifekre, vagy videókra, megfelelő hirdetési költségkeretre és természetesen egy szakemberre, aki mindezt kivitelezi számodra!

Reméljük, hogy összefoglalónkból elegendő inspirációt, és motivációt kaptál ahhoz, hogy nekiállj új e-kereskedelmi hirdetéseid koncepciójának elkészítéshez! Tudjuk, hogy szeretnél azonnal a tettek mezejére lépni, de szeretnénk figyelmeztetni, hogy még mielőtt belevágsz a hirdetések elkészítésébe, mindenképp állíts fel egy stratégiát, és ellenőrizd webáruházadat, hogy az valóban alkalmas-e a weboldal látogatók fogadására, és a rendelések leadására. Hiszen hiába átlag feletti a kampányod minden szempontból, a lassú betöltési sebesség, az információhiány, vagy a bonyolult felépítés pár másodpercen belül el tudja venni a drágán megszerzett látogató vásárlási kedvét.

A szerzőről:

Szabó Nikoletta Rocketing

Szabó Nikoletta a Rocketing marketingügynökség egyik alapítója, inbound marketing specialista. Hazai és külföldi webáruházaknak, és KKV-k növekedését támogatja online marketing megoldásokkal, angol és magyar nyelven.

Ilyen volt az Ecommerce Expo 2025

Feltörekvő webshopok, marketplacen értékesítők, kicsinek maradni vágyók, nemzetközi piacra törő brandek, szakértők és piacképes e-kereskedelmi szolgáltatók sorakoztak fel a 9. Ecommerce Expo eseményen a Lurdy