Az Ecommerce Expo Podcast 10. epizódjában Ujvári Adriennel, a Shopmentor egyik alapítójával és ügyvezetőjével beszélgettünk a tartalommarketingről.
Kulcsár István Róbert, a Shoprenter vezető tanácsadója kérdezte Adrit a következőkről:
- Mi az a tartalommarketing és miért fontos?
- Hogyan alakítsuk ki tartalommarketing stratégiánkat?
- Milyen tartalom típusok vannak?
- Miről és milyen gyakran írjunk?
- Mit jelent a 80/20-as szabály?
- Hogyan kapcsolódik össze a tartalommarketing és a sales funnel?
- A rövid vagy a hosszú hírlevél a hatékonyabb?
Hallgasd meg a beszélgetést itt:
Ha jobban szeretsz olvasni, mint podcastet hallgatni, akkor itt megtalálod a beszélgetés rövidített tartalmát:
Ha sietek, csak annyi történik, hogy eljutok valahová. Ha kimért léptekkel megyek, tartalommal telik meg az idő.
Tolvaly Ferenc
Indul az Ecommerce Expo Podcast! Stratégia, marketing, logisztika, fulfillment és minden, ami a sikeres e-kereskedelmi vállalkozásodhoz kellhet.
Mikos Ákos:
Szia! Nagy szeretettel köszöntelek, ez az Ecommerce Expo Podcast. Az a célunk, hogy vezessünk és inspiráljunk Téged egy sikeres e-kereskedelmi vállalkozás megalapításának és megalapozásának lépésein, miközben szélesítjük az ismereteidet. Én Mikos Ákos vagyok az Expo egyik házigazdája!
A mai epizódban ha lehet még, akkor külön tartalmat teszünk a tartalomba. Ujvári Adrienn, a Shopmentor részről beszél arról, hogy miről, mikor, mennyiszer és miért érdemes írni, videózni és alkotni, ha támogatni szeretnénk a webshopunkat. Ma erről hallhatsz. A kérdező: Kulcsár Robi.
Kulcsár Róbert:
Adri, egy pár szóban bemutatkozol?
Ujvári Adri:
Ujvári Adri vagyok, a Shopmentor egyik alapítója és ügyvezetője. Cégünk fő tevékenysége a Shoprenteres webáruházak elkészítése és üzemeltetése, ezen belül marketing tevékenységet is ellátunk partnereink részére.
Kulcsár Róbert:
Mikor kezdtetek el ezzel foglalkozni?
Ujvári Adri:
Nagyjából már 8 éve foglalkozom ezzel. Először másodállásban, egyéni vállalkozóként és mára már kilenc fős stabil céggé alakultunk át.
Kulcsár Róbert:
Ha most szeretném elindítani első webshopomat, mondjuk kitaláltam, hogy törölközőket fogok árulni, amiben valljuk be őszintén nincs olyan sok hozzáadott tudás, de nekem kellene elmagyaráznod, hogy mi az a tartalommarketing és hogy miért fontos, akkor mit mondanál?
Ujvári Adri:
Röviden a tartalmainkat a stratégiai céllal történő előállítása maga a tartalommarketing. A célközönségünk felé ezeket a tartalmakat a megfelelő csatornákon keresztül kell terjesztenünk. Magának a tartalommarketingnek a létjogosultsága nem más, mint hogy elérjük az üzleti céljainkat. Egyszerre kell szólnunk az ügyfélnek és a keresőmotoroknak egyaránt. Már a SEO is beletartozik.
Kulcsár Róbert:
Hogy néz ki egy stratégiaalkotás? Hogyan lesznek látogatók és minőségi content?
Ujvári Adri:
Az első lépés a piackutatás és a célközönség meghatározása. Tudnunk kell, hogy kik a vevőink, kiknek gyártjuk a tartalmainkat, és mi az ő érdeklődési körük. Bizalmat kell építenünk, illetve célunk lehet még, hogy új vásárlókat kutassunk fel. A piackutatás megalapozza a kulcsszó kutatást, melynek segítségével meghatározzuk azokat a szavakat, melyekre tartalmat kell építenünk.
Ehhez nagy segítség a Google ingyenes kulcsszó tervezője. Egyébként nem bonyolult, a Google-nak vannak ingyenes tanfolyamai, ezt megtanulva akár a webáruház tulajdonosa is tud kulcsszó kutatást végezni.
Érdemes figyelni arra, hogy a kulcsszavaink, azok ne a legnépszerűbb kifejezések legyenek melyekre több tízezer keresés érkezik. Valahogy találjuk meg az arany középutat. Maradjunk inkább a közepes vagy alacsony keresésű kulcsszavaknál. Keressünk másodlagos és kapcsolódó kifejezéseket, melyekre tartalmat gyártva könnyebben előrébb kerülhetünk a keresőben.
Kulcsár Róbert:
Nyilván a mainstream (mint például notebook) piacon működik legjobban ez a tanács, ahol nagyon nagy a verseny. A réspiacoknál nyugodtan lehet nagyon keresett kulcsszavakat használni, csak meg kell találni azt a határt, ahol még érdemes a legerősebb kulcsszavakat célozni és hol van, ahol már jobban megérik az alternatívák.
Ujvári Adri:
A kulcsszó kutatást több hónapra tervezzük, a tartalomgyártás szempontjából nagyon fontos. Ezt követően meghatározzuk a tartalomkészítés szempontjait, azokat az irányelveket, melyeket figyelembe kell vennünk a szöveges tartalom írása során. Ilyen például a kulcsszavunk megjelenítésének a sűrűsége, a tartalom hossza, maga a témaválasztás és így tovább.
A SEO-ba (keresőoptimalizálás) érdemes belemélyedni mielőtt stratégiát építenénk fel. Ezen túl meg kell határoznunk azokat a csatornákat is, ahol terjeszteni fogjuk a tartalmainkat. Sokféleképpen lehet ezt megtenni, például közösségi média felületeken, saját webáruházunkban, az oldalunkon vagy akár vendégcikkek formájában is.
Kulcsár Róbert:
Mennyire fontos, hogy milyen csatornákat választunk? Egyáltalán milyen csatornák léteznek?
Ujvári Adri:
Szerintem ez nagyon fontos, hiszen témakörönként eltérő lesz, hogy melyik webáruházat, hol érdemes népszerűsíteni. Nekem saját webáruházam is van és jó pár hónapba beletelt mire rájöttem, hogy nekem a Facebook sokkal jobban működik, mint ahogy én azt elsőre gondoltam. Minden témakörben más lesz a főcsatorna, meg kell találni, hol van a célközönség.
Kulcsár Róbert:
Azt megállapíthatjuk, hogy nem nagyon van olyan szegmense az e-kereskedelemnek, ahol meglehetne kerülni a tartalommarketinget?
Ujvári Adri:
Kötelező, nem lehet sehogyan megkerülni. Az online világban elengedhetetlen a tartalommarketing.
Kulcsár Róbert:
Mindenképpen blog? Térjünk vissza a törölközős példához, ott is szükségeltetik?
Ujvári Adri:
Igen, mindenképpen. Ha már webáruház, én nem hagynám ki a blog lehetőségét. Ezen kívül mindent lehet készíteni:
- hírlevél,
- esettanulmány,
- e-book,
- landoló oldal,
- videós bejegyzések,
- interjúk,
- animációk,
- podcastek,
- e-mail sorozat
- és még lehetne sorolni.
Kifejezetten írásos anyagoknál, a rendszeres, tematikusan felépített blogolásnak szerves része kell hogy legyen egy webáruháznak.
Kulcsár Róbert:
Van többféle eszköz, amit használhatunk, nem kell leragadni a blogoknál. Egy podcast, YouTube vagy TikTok csatorna feltöltésben mennyire lehet külső segítséget igénybe venni és mennyire kell az, hogy egy én-márkát is építsünk?
Ujvári Adri:
Bonyolultabb problémakör, nem biztos hogy lehet segíteni. Szöveges tartalmat könnyebben megírunk, de amikor saját brandről van szó, azt nem tudjuk átvenni az ügyféltől. Természetesen a technikai megvalósításban segítünk, ötleteket adunk, hogy miről kellene beszélnie. Megszokták fogadni és látjuk is az eredményességét, főleg akiknek fiatal célközönségük van, ott az élő videók nagyon hatásosak szoktak lenni. Itt viszont az ügyfélnek is proaktívnak kell lennie.
Kulcsár Róbert:
Miről érdemes szerinted tartalmakat gyártani, hogyan lehet az igazán jó témákat megtalálni például a törölközős áruház esetében?
Ujvári Adri:
Tudnunk kell, hogy kik a célközönségünk és miről szeretnének hallani. Meg kell vizsgálnunk a legerősebb konkurenciáinkat. Törülköző webáruházból is már biztosan van néhány és meg kell néznünk, melyek azok a témák melyek a legnagyobb aktivitást kiváltják, valószínűleg belőlük lesznek a vásárlók. Készíthetünk kutatást a közösségi média felületeken is, miről hallanának szívesen a követőink, ha már meglevő webáruházról van szó.
Kulcsár Róbert:
Én a azt tartom a legfontosabbnak a content marketing területén, hogy ezt tervezzük és folyamatosan legyenek témáink, legyenek tartalmaink. Ahhoz, hogy folyamatosan tudjanak lenni témáink, bizony inspirációt igényel, és ha maradunk a törölköző webáruháznál, akkor felmerül a kérdés miről töltsek meg kéthetente egy blogcikket, meg miről csináljak videót, meg adott esetben podcast adást, viszont ezt egy törölköző esetében lehet el lehet engedni.
Mondjuk érdemes azt megnézni, és ebben teljesen egyetértek veled, hogy a külföldi konkurencia mit csinál. És azért mondom a külföldi konkurenciát, mert azt látom, hogy az Egyesült Államokban minden amit mi csinálunk abban ők általában egy pár évvel előrébb tartanak. Sokkal nagyobb a verseny és a konkurencia, ami sokkal jobb tartalom létrehozására sarkallja az ottani piaci résztvevőket.
Tehát azt javaslom ilyenkor az embereknek, hogy érdemes bekövetni a külföldi konkurensek social média csatornáit. Adott esetben a Google alert szolgáltatásával a legfontosabb kulcsszavaimra megjelenik egy cikk érdemes ezt is gyűjteni és csinálni hozzá egy olyan tartalommarketinghez kapcsolódó ötlettárat (például egy Google táblázat), ahol feljegyzem, hol láttam jó ötleteket.
Utána ezekből csemegéznék havonta egyszer és a marketing kommunikációs ütemtervembe átrakni azokat, amiről azt gondolom jók lehetnek. A legjobb külföldi konkurensektől nemcsak hogy lehet, de kell is inspirálódni, hiszen sok esetben jóval előttünk járnak tudásban. A jobbtól tanulni szerintem nem szégyen és akkor megláthatjuk azt, maradva a törölközős példánál, hogy tudok arról egy cikket írni, hogyan maradjon a törölköződ 5 év után is ugyanolyan puha, mint amikor kivetted a csomagból, vagy hogyan kell úgy mosni vagy használni, hogy ne veszítse el a színét.
Ujvári Adri:
Így van, ezzel teljesen egyetértek. Illetve magának a tartalomnak az összetétele, hogy ne az értékesítés legyen az elsődleges szempont, hanem oktató jellegű, informatív, vagy bármi érdekesség.
Tartsuk be a 80/20-as szabályt a szöveges tartalmainkban, azaz 80%-ban legyen érték átadás és csak 20%-ban értékesítsünk. És ezzel a folyamattal fogjuk azt tudni elérni, hogy az egyszeri látogatóból, egyszeri vásárló legyen, majd törzsvásárló, aztán egy olyan személy, aki a mi webáruházunkat fogja ajánlani mindenkinek.
Kulcsár Róbert:
A törzsvásárlóvá, meg evangelistává válás folyamata ez engem érdekelne. Szerinted a tartalmaknak mekkora szerepe van abban, és milyen tartalmaknak van szerepe abban, hogy egy látogatóból hosszabb távon evangelista lesz? Bármilyen konkrét termékkört vagy esettanulmányt a saját ügyfeleidnek termékpiacáról nyugodtan mondhatsz.
Ujvári Adri:
Elsőkörben a saját webáruházunkat hoznám fel, amiben folyamatosan gyártjuk a tartalmakat, a YouTube videókat és a blogokat is. És ott mi azt a visszajelzést kapjuk vissza a legtöbbször, hogy az oktatóanyagaink azok, amik törzsvásárlóvá teszi őket, mert ezt nem mindenhol kapják meg. Hobbi varrónők a mi célközönségünk.
Kulcsár Róbert:
Ezt akartam is kérni, hogy mondd el, mivel is foglalkozik a ti saját webáruházatok.
Ujvári Adri:
Exkluzív rövid- és méteráru webáruházunk van. Nincs olyan sok konkurenciánk egyébként a piacon, de azért van néhány.
Oktatóanyagaink vannak, megtanítjuk például, hogy kell elkészíteni egy kozmetikai táskát. Szezonalitásoknak megfelelően próbálunk ötleteket adni, például farsang idején egy farsangi ruha a gyerekeknek. És ezek azok a plusz tényezők, amik a vásárlóinkat törzsvásárlóvá változtatják.
Szívesen tér vissza, mert ez egy kis ötletbörze lényegében. Ha nem jut eszébe semmi mit kéne csinálni, jöjjön informálódni a webáruházunkba. Nem feltétlen az a célja, hogy vásárolni jön, hanem nézelődni, tanulni, edukálódni jön hozzánk.
Mikor Ákos
Edukálásból pedig lesz nekünk is még bőven részünk, de itt álljunk meg egy pillanatra. Jöjjön az a rovatunk, amikor sikeres webáruházak adnak egy tippet most induló, vagy formálódó vállalkozásoknak. A kérdés szinte mindig ugyanaz, mit tanácsolnál egy most induló webshopnak?
Yamuna.hu – Barbara:
Készítsenek üzleti tervet, marketing tervet, térképezzék fel a versenytársak, és egy szűkebb réspiacot célozzanak meg, ahol nincs akkora verseny. Törekedjenek arra, hogy a legjobbak legyenek abban, amit csinálnak, és soha ne elégedjenek meg a 100%-kal. Készüljenek fel A,B,C,D eshetőségekre. Legyenek rugalmasak, és legyen bátorságuk váltani. Marketing kapcsán pedig rengeteget teszteljenek, és ismerjék meg alaposan a célközönséget. Azokon a csatornákon kommunikáljanak, ahol megtalálható a célközönség, és kínáljanak megoldást a problémáikra.
És most vissza a beszélgetéshez, nézzünk még több műhelytitkot és sikeres megoldást a tartalommarketing világából.
Kulcsár Róbert:
Nektek a sales funneletek úgy néz ki, hogy első körben nem is feltétlenül a vásárlásról akarjátok meggyőzni a látogatókat, hanem mind azok, akik ezek után a hobbi termékek iránt érdeklődnek, ők beírják, hogy „kozmetikai táska handmade/diy”. Rábukkannak az oldalra, elkezdenek inspirálódni, elolvassák, hogy kell egy ilyet, milyen varrástechnikával, milyen anyagból, hogy készül a bélés, hogyan tudsz varrógép nélkül ilyen varrást csinálni, hol milyen technikával érdemes megcsinálni. És ott van sok termékajánlás is, hány méterre lesz szükség, ebből a cérnából mennyire, ilyen cipzárból pedig ennyire. Nagyjából ez így épül fel nálatok?
Ujvári Adri:
Így is felépül, de van egy másik formája is, amikor meglátják a terméket és megtetszik. Tudnak inspirálódni, ha nem akarja megvenni, mert nem tudja mire felhasználni, de kap mellé egy ötletet, hogy ezt lehet készíteni, és akkor megveszi.
Támogatja egymást maga a blog és maga a termék. Ha valaki meglátja a blogot, akkor eljut a termékhez. Viszont fontos, hogy fordítva is működjön.
Ha megtetszik neki egy termék, de nem teszi még a kosárba, mert nem tudja elképzelni, mit tud belőle készíteni, akkor egy ilyen blog a segítségére lesz. Elősegíti a vásárlás folyamatát.
Kulcsár Róbert:
Tehát, akik a hobbi varrás oldaláról jönnek, és kulcsszavakkal érkeznek kategória vagy termékoldalra és konkrét anyagfajta iránt érdeklődnek, ők beérkeznek a webáruházatokba, foglalkoznak ezzel, meg tetszik nekik egy anyag, nekik is működik a dolog, gondolom úgy, hogy a termékoldalatokon is megjelenik a blogoknak a linkjei. Ha inspirációt szeretnél gyűjteni, akkor hova érdemes kattintani.
Ujvári Adri:
Igen, illetve ezen kívül még vendégblogokat is írunk, dolgozunk olyan hölgyekkel együtt, akik oktatással foglalkoznak, például hogyan kell táskát varrni. Csinálunk egy vendégblogot, így aki felkeresi az ő oldalát, látni fogja, hogy nálunk az ahhoz szükséges anyagot és kiegészítőt meg fog találni.
Kulcsár Róbert:
Én ebben hiszek, hogy ez egy olyan kommunikáció top-of-the-funnel (TOFU) vagy middle-of-the-funnel (MOFU), ami nem igényel túl nagy elköteleződést, csak annyit, hogy inspirálódjon és olvasson végig egy cikket. Viszont olyan kommunikáció is, ami egyben picit bottom-of-the-funnel (BOFU), hogy ott vannak benne a terméklinkek, mire elolvasok egy ilyen pár ezer karakteres cikket, tele képekkel, leírásokkal addigra eljutok oda, hogy ez kell nekem, és adott esetben egy csomagajánlatot is el tudok képzelni.
Ez nekem nagyon tetszik. Ugyanilyen példa a reformétkezés, hogy vegán módon, gluténmentesen étkezzenek az emberek és ez így nagyon jó, viszont teljesen más. Fűrészporhoz hasonlító az ételek íze, az eddig megszokottakhoz képest. Azt gondolná az ember ez így természetes pedig nem.
A SzafiFitt termékek például erre épít, elindult ebbe az irányba, kikísérletezett egy-két jobb receptet, feltette a blogjára, az emberek megkérdezték honnan szerzi be az alapanyagokat, és ők megmondták honnan. Aztán rájöttek, hogy hát miért ne szolgálhatnák ők ki ezeket az embereket?
És ez akár bárhol alkalmazható, hogy ha van egy-két jó ötletem a hozzávalókat csomagajánlatként ki tudom rakni a blogbejegyzésem aljára. És fordítva, minden hozzávalónál lehet egy inspiráció a látogatóknak, ha szereted az adott hozzávalót, de nem tudod mire használd fel, kapsz hozzá több receptet.
Ujvári Adri
Igen, ez egy jó út minden webáruház tulajdonosnak.
Kulcsár Róbert:
Szerinted milyen gyakran érdemes cikket, social média tartalmakat csinálni? Van erre valami aranyszabály, hogy például blogcikket havonta kettőt, de ha YouTube-ra csinálsz videót abból elég kéthavonta egy, ha meg ezt a csatornát használod akkor meg ilyen gyakorisággal.
Ujvári Adri:
Nem mondanék aranyszabályt, de legyen rendszeres. Social médiában mi napi szinten publikálunk tartalmat, és én ezt javaslom is. Blogok, hírlevelek tekintetében hetente is készülhet. Fontos, hogy legyen előre megtervezett tartalmi naptárunk, tematikákra lebontva, mindig az aktuális szezont nézve, és arra hangsúlyt fektetve.
Kulcsár Róbert:
A rendszerességen van a hangsúly, és ezzel tudok azonosulni. Hírlevélnél volt egy olyan szabály, hogy heti egy-kettőnél ne legyen semmikép se több és 90 napnál nem ritkábban. Ahogy olvastam, mindig a rendszeresség van kiemelve. Ha 90 napnál ritkább, akkor a feliratozók elfelejtik, hogy feliratkoztak és átcsúszik a kéretlen kategóriába.
Fontos, hogy amikor feliratkoznak a látogatók, akkor csináljunk egy jó autoresponder kampányt, ami már rögtön a legelején már edukálja és emeli az igényszintjét (lead nurturing). Így eljuttathatjuk az új feliratkozót arra a szintre, ahol már a többi feliratkozónk is van és onnantól már konstans színvonalon kaphassa a tartalmakat.
Szerinted milyen hosszúságú tartalmakat kell gyártanunk, ha a Google-nek írjuk, azaz a keresőoptimalizálást helyezzük fókuszba, és milyen hosszú legyen akkor, amikor tényleg csak a user vonatkoztatásában írjuk a cikket?
Ujvári Adri:
Annyira nem venném ezt így külön. Én a tartalmasabb írások híve vagyok, amelyet infografikák színesítenek. Mi 3000 karakteresek blogokat szoktunk írni és javasolni az ügyfeleink részére. Ezzel az a tapasztalatunk, hogy szépen vándorolnak előre a Google ranglistáján is. Nálunk ez bevált.
Mi úgy írjuk a cikkeket, hogy a Google és az olvasó számára is megfelelő legyen. A Google is folyamatosan fejlődik és változik, ő is inkább a hasznos tartalmakat keresi. Így én nem feltétlenül venném külön, hogy „csak” a Google-nek írjunk.
Kulcsár Róbert:
Ez abszolút érhető, ezt el tudom fogadni. Mi a helyzet a hírlevelekkel?
Ujvári Adri:
Igen ez már nehezebb témakör, hogy ne kerüljön spambe. Én inkább azt mondom, hogy menjen spambe, de legyen látványos! De ez nagyon témakör függő.
Nálunk így is nagyon magas a megnyitás, így is, hogy sokszor spamben landol a hírlevél, viszont annyira látványosak, és ebben is a hosszúakat preferálom, ami tartalmasabb és több blokkra van osztva. Több helyről is átkerülhet a weboldalunkra, ha nem szeretné végigolvasni.
Mi havonta küldünk kettőt, így többet mindent bele szoktunk tenni. Például újdonságok, akciós termékek, blog ízelítő, érdekesség, szezonalitás.
De vannak olyan ügyfeleink, ahol inkább a rövid hírlevelek működnek jól.
Kulcsár Róbert:
Itt mi a választóvonal? Alapvetően 2 vonal van úgy látom: a Neil Patel féle 5 soros hírlevél, ami nagyjából egy SMS hosszúságával vetekszik, a másik pedig a Peak Shopnak a hírlevelei, amik majdnem egy komplett cikket tartalmaznak. Ezeket néha azért jelölöm meg az inboxomban, mert nagyon érdekel, csak nem tudom végigolvasni, viszont megjelölöm őket és később visszamegyek, elolvasom.
Van olyan termékkör, ahol inkább a rövid hírlevelek a célravezetőek, és van olyan, ahol meg inkább a hosszabb? Vagy inkább kísérletezni érdemes?
Ujvári Adri:
Szerintem a célközönség fogja eldönteni. Én is ismerem a Peak-et és ugyanezt csinálom én is velük, mert nagyon tetszenek a hírleveleik. Azok tényleg tartalmas, edukáló hírlevelek.
De van olyan termékkör ahol ez nem tud olyan jól működni, mert mit írjunk például egy villanykapcsolóról? Oda inkább rövidebb hírlevelet tudnék elképzelni. Ott a célközönség és a termékkör is befolyásolja, hogy milyen hosszúságú legyen a hírlevél.
Kulcsár Róbert:
Egy hosszabb hírlevélben viszont fontos, hogy legyen több call-to-action (CTA) gomb elhelyezve, hogy átnavigálhasson az olvasó az oldalunkra. Rövidebbnél elég lehet egy is. Így mérni is tudjuk a hírlevél hatékonyságát, hogy melyik működik nekünk jobban és abba az irányba menjünk el, amik a jobb számokat hozzák.
Még egy utolsó kérdés: Ha valaki nem akar a tartalommarketinggel foglalkozni, akkor kihez fordulhat segítségért? Ti miben tudtok segíteni és amiben esetleg ti nem tudtok segítséget nyújtani, ott kit ajánlanátok?
Ujvári Adri:
Mi tudunk a marketingben segíteni, ez magába foglalja a tartalommarketinget is. Készítünk egy marketing stratégiát 1 évre lebontva költségekkel és célokkal. Minden marketing eszköz szerepel ebben, amit használni szeretnénk.
Amiben mi nem tudunk segíteni az a SEO. Technikai SEO-ban igen, azaz ami az oldalon belüli. De linképítéssel mi nem foglalkozunk, erre a Shoprenter SEO szolgáltatását szoktuk javasolni.
Kulcsár Róbert:
Adri, nagyon szépen köszönjük!
Utolsó szó jogán, szeretnél-e még mondani valamit, van-e még esetleg valami best practice, amire azt mondanád, hogy ha egy valamit ki kellene emelni, akkor az ez lenne?
Ujvári Adri:
Annyit tennék hozzá, hogy a tartalomgyártást egy nagyon intenzív kutatómunka előzze meg. Ne csapjuk össze az egészet! Fektessünk hangsúlyt, és szánjunk időt a kulcsszó kutatásra, mert ez nagyon meghatározó lesz az évek során.
Kulcsár Róbert:
Igen, menetközben irányt váltani már nem szerencsés. Einstein mondta, hogy ha 100 órám lenne megmenteni a világot, akkor 99 órát a tervezésre fordítanék és 1 órában cselekednék. Érdemes szerintem ezt megfogadni a tartalommarketing területén is. Ez remek végszó volt.
Köszönöm szépen, hogy a beszélgetőtársam voltál ma. Szerintem mindenki tudott ebből hasznos információkat kiszűrni.
Ha szeretnétek a tartalommarketinget kiszervezni, akkor ezek alapján Adriékat, a Shopmentort is bátran merem ajánlani. Ha pedig házon belül tartjátok, akkor ne felejtsétek: tervezés, tervezés, tervezés!
Ujvári Adri:
Köszönöm a meghívást!
Mikos Ákos:
Ujvári Adrinak a Shopmentor részéről köszönjük szépen a válaszokat és a lelkesedést, Kulcsár Robinak pedig a kérdéseket. Neked pedig azt, hogy figyeltél erre a beszélgetésre. Keresd a további részeinket is, vagy olvasd az Ecommerce Expo blogját és fejlődj velünk együtt a még sikeresebb ecommerce vállalkozásod felé haladva. A következő epizódban találkozunk.
Addig is minden jót kívánunk!